junior international team  2011 with trophy.jpg
random_image_right17.jpg
President's & District Secretaries PDF Print E-mail

Men's President

President: DOUGLAS JOHNSTON

Vice President: EDDIE NICHOLSON

Date of Election in Council ()


District Secretaries

 

District 1
RODDY MITCHELL, (THE) INVERNESS (2005)

District 2
DOUGLAS HEGGIE,

District 3 
MIKE MENNIE,

District 4
MICHAEL C. NEVILL, STONEHAVEN (2010)

District 5
ROBERT CHRISTIE, PARKVIEW (2008)

District 6
EDDIE NICHOLSON, BRIDGE OF EARN (1995)

District 7 
ANDY MEEKISON, DUFFUS PARK (2012)

District 8
JIM BOYCE, DALGETY BAY (2011)

District 9
GEORGE BARR, ALLOA (2005) 
ALAN DAVIDSON, DUNBLANE (2006)

District 10
RON McARTHUR, ZETLAND (2003)

District 11
IAN ALLAN,  (2016)

District 12
CURRENTLY VACANT

District 13
FRAZER MUIRHEAD, UPHALL STATION (2015)

District 14
STUART McFARLANE, CRAIGENTINNY (1994)

District 15
KENNY GIRDLER, BALERNO (2011)

District 16
JOHN HALLIDAY, DALKEITH (2001)

District 17
KEITH FENDER, EAST LINTON (2013)

District 18
WESLEY POLLOCK, MOTHERWELL MINERS (1997)

District 19
TOM WEIR, DALSERF (2006)

District 20
ANDREW KYLE, CALDERCRAIG (2013)

District 21
GRAHAM COLE

District 22
ANTHONY GRIMSHAW, AUCHINAIRN (2013)

District 23
DOUGLAS JOHNSTON, PARTICK (1994)

District 24
ALAN WALLACE, LINTHOUSE (2013)

District 25
WILLIAM WOOD

District 26
BILL KNOX, GOUROCK (1995)

District 27
CURRENTLY VACANT

District 28
JOHN ANDERSON, TOWNHOLM (2003)

District 29
ALLISTER REID, SEAFIELD (2015)

District 30
ALAN BENNIE, EYEMOUTH (2010)

District 31
RAE GRAHAM, LOCKERBIE (2014)

District 32
BRENDAN HANDLING, SANDHEAD (2014)

 


 

Ladies President

President: ELIZABETH WALLACE

Vice President: LYN WALLACE

Date of Election in Council ()

District Secretaries

District 1
MOIRA HAMILTON, Invergordon (2013)

District 2
CURRENTLY VACANT

District 3 
KATHLEEN GORDON, Ellon

District 4
KATHLEEN GORDON, Ellon


District 5
HELEN NAIRN, MUIRHEAD & BIRKHILL (2012)

District 6
FRANCES SANDILANDS. PERTH B.C (2014)

District 7 
RUTH STEWART, CUPAR (2013)

District 8
KAYE CULLINAN, DUNFERMLINE (2010)

District 9
ISHBEL FERGUSON, BANNOCKBURN (2003)

District 10
ELIZABETH WALLACE, BONNYBRIDGE

District 11
HELEN MACLEAN, OBAN (2014)

District 12
JANICE GRANT, KIRKINTILLOCH (2006)

District 13
MARGARET HALLIDAY, WHITBURN (2010)

District 14
SHEENA GIBSON, WILLOWBRAE (2011)

District 15
BETTE MacDONALD, CRAIGMILLER PARK (1998)

District 16
LYNDA CHRISTISON, POLTON (2007)

District 17
ANN C. ROSS, COCKENZIE & PORT SETON (2013)

District 18
RAY FYFE, COLVILLE PARK (2010)

District 19
ELLEN LEDGERWOOD, BOTHWELL (2012)

District 20
FIONA KERR, BELLSHILL & MOSSEND (2012)

District 21
DENISE CONNELL, POLLOCKSHAWS

District 22
CURRENTLY VACANT

District 23
EMMA MACKIE, ALBION

District 24
LYN WALLACE, POLLOCKSHAWS (2008)

District 25
CURRENTLY VACANT

District 26
MARY WATT, GOUROCK PARK (2014)

District 27
MARELLA O'NEILL, DALRY (2012)

District 28
CURRENTLY VACANT

District 29
MARGARET BINGHAM, CUMNOCK (2008)

District 30
CURRENTLY VACANT

District 31
MARGARET GILLIES

District 32
MAIRI McROBERTS, STRANRAER WEST END (2013)

 



 

 

FIONA KERR (Bellshill)